|
Nem csak Európa Kulturális Fővárosa, de a március 4-7-ig a Hungexpon megrendezett Utazási kiállítás díszvendége is Pécs. A Pécs2010 program egy több mint 100 négyzetméteres standon várja az érdeklődőket Közép-Kelet Európa legnagyobb turisztikai vásárán.
Pécs a Dél-Dunántúllal közösen jelent meg a kiállításon, ahol a látogatók számos programon vehetnek részt. A busósarokban a maszkfaragást és festést mutatják be, de akár táncolhatunk is a busókkal, a jó hangulatot zenével, pálinkával és a farsangi fánk kóstolóval is biztosítják. Az egész évi Pécsi programokról a standon tájékoztatják az érdeklődőket.

A március 4-i sajtótájékoztatón Dr. Páva Zsolt, Pécs polgármestere és Ruzsa Csaba, a Pécs2010 Menedzsmentközpont ügyvezető igazgatója is kihangsúlyozta, hogy 2010-ben Pécsett minden korosztály megtalálhatja az őt érdeklő rendezvényeket, hiszen több száz színvonalas, izgalmas és változatos programot rendez a város.
Ha esetleg mégis elkalandoznánk Pécsről más országokba és városokba, az utazási kiállítás alapján összeállítottunk egy szubjektív listát a legvonzóbb kínálatról:
Kulturális fővárosból sosem elég, így első célpontunk Törökország, azon belül is Isztambul legyen. A város célja bemutatni sokszínű kultúráját, mely már több évszázada szoros kölcsönhatásban áll az európai kultúrával. Akik 2010-ben a városba érkeznek több száz kulturális és művészeti projekteket láthatnak. Isztambulban új múzeumokat is hoztak létre, melyek bemutatják a város sokszínűségét és értékeit.
Bővebb információ: www.istanbul2010.org
Ha nem akarunk túl messzire menni, de a kulturális sokszínűség továbbra is a fő szempont a helyszín kiválasztásában, akkor Olaszország lehet a nyerő számunkra. Főként Lazio régió és Róma nyújthatja a legizgalmasabb programokat, mely Olaszország talán leginkább történelmi- és kulturális emlékekkel teli része. Kifogyhatatlan meglepetésekből és programokból, folyamatosan pezsgő, megunhatatlan helyszíne lehet nyaralásunknak.
Bővebb információ: www.atlazio.it

Három a magyar igazság, így harmadik úti célunk, legyen egy magyar város. A kiállításon a legmeggyőzőbb Békéscsaba volt. A város kiváló a kikapcsolódni vágyóknak, hiszen a megyei jogú városok közül az egyik legtöbb zöldövezettel rendelkező település. Strandolásra is lehetőségünk nyílik az elmúlt években korszerűsített Árpád fürdőben, ahol wellness szolgáltatásokat is igénybe vehetünk. És ha 2010 a fesztiválok éve, akkor nem szabad megfeledkeznünk a Csabai Sörfesztivál és Csülökparádéról, a Békéscsabai Lecsófesztiválról és persze a Csabai Kolbászfesztiválról sem, mely utóbbi az ország egyik legrangosabb gasztronómiai eseménye.
Bővebb információ: www.bekescsaba.hu
Fotók és szöveg: Sas Andrea
|